Capital

Birincil önceliğimiz ürünlerimizin kalitesi olduğu için sürekli olarak teknolojik üretim süreçlerimizi iyileştirmeye ve ürünlerimizi ve çözümlerimizi geliştirmeye çabalıyoruz. Şirketimizi ve müşterilerimizi ileriye taşıyacak ilgi çekici fikirleri destekliyoruz. Müşterilerimizi ortaklarımız olarak görüyor ve müşterilerimizin başarılı olmasına yardımcı olmak için onları dinliyor ve onlara destek sağlıyoruz. Uzman bilgi birikiminin yanı sıra uygulamalı ve akıllı çözümler sunuyoruz.

Daima güven, saygı ve nezaket çerçevesinde davranıyoruz; Vaatlerimizi yerine getiriyoruz. Takım çalışmasına önem veriyoruz. Sonuç elde etmek için girişim ve sorumluluğu destekliyoruz. Bizim için sürdürülebilir bir büyüme hızlı bir başarıdan daha önemlidir. Teknolojimizi, ürünlerimizi ve uygulamalarınızı geliştirirken ve ayrıca gerçek üretim süreci sırasında önceliğimiz çalışanlarımız ve müşterilerimizin sağlığı ve güvenliğidir. Aynı zamanda çevre korumasına önem veriyoruz.

Strawpanel panelle çalışmak oldukça basit ve son derece etkilidir. Ancak, eko panelin modifiye edilmesi ve uygun bağlantı malzemesinin bulunmasından nihai yüzey kaplamasına kadar tavsiye ettiğimiz prosedürlerin izlenmesi önemlidir.
Strawpanel panel sistemini kullanarak inşaat çalışması yaparken kurulum prosedürlerine, bağlantı malzemelerine, aletlere ve kapsamlı uygulamaya ilişkin detaylı bilgiler eğitim kursumuzda sağlanmaktadır.

 • Kesme

Dairesel bir testere veya motorlu testere kullanılarak Strawpanel panelleri istenen boyut ve şekle kolaylıkla ayarlanabilir. Strawpanel paneli kısaltmak için, çapı 250 mm olan 32 farklı dişe sahip Widia bıçaklı dairesel bir testere kullanmanızı öneriyoruz – bilemeniz önerilir (ihtiyacınız olan bıçağı size temin edebilir – yalnızca ihtiyacınız olan bıçak çapını bize bildirmeniz yeterlidir).

 

 • Kesici uçları ayarlama

Çapı 100 mm olacak şekilde tüm kesme uçlarını temin ettiğimiz yapışkan bantla bantlayın. Karton şeritle uzunlamasına bölümü ve üst üste binmiş birkaç karton şeritle enine kesiti bantlayın.

 

 • Yiv açma

Strawpanel panellerin tüm boyunda yiv açılabilir. 45° açıyla dairesel testere kullanarak yivleri açın. Panelin enine yönünde, yiv uzunluğu 30 cm’yi geçmemelidir.

 

 • Elektrik tesisatı için kesikler

Çapı 72 cm delik açmak için özel bir motorlu testere kullanarak elektrik tesisat kutuları için delikler açın; bu testereyi firmamızdan temin edebilirsiniz. 72 mm’lik delik, sığ duvarlar (KI 68 L/1 veya 2 veya 3 tipi) için üniversal kutu takmaya uygundur. Birbiri ardına birden fazla kutuya ihtiyacınız varsa, sıva yatağa normal kutuları takma suretiyle klasik kurulum yöntemini kullanabilirsiniz. Bu, Strawpanel panellerde elektrik tesisatı standartlarını karşılamaktadır.

 

 • Vidalama

Elektrikli tornavida veya tornavida ucu monte edilmiş bir matkap kullanarak vidaları vidalayın. Önceden delmeyin! Ahşap bir yapı üzerine monte ederken EP-P1 rondelalı 5×100 mm vidalar kullanın. Rondelanın üç katmanlı geri dönüştürülmüş kartonu yırtmaması için uygun bir tork seçin. UNI duvar kenetlerini sıkmak için 4×50 mm vidalar kullanın.

Bağlantı Malzemesi

 

 • UNI duvar keneti

Basit ancak “akıllı” üniversal duvar keneti; genellikle bölme duvarlarının kurulumunda kullanılır. Ayrıca Strawpanel panellerin birbirleri arasına kurulması ve mevcut duvara bağlanması için de kullanılabilir. Bu nedenle kenet düz olarak temin edilir ve kullanım amacı doğrultusunda bükülebilir.

 

 • SP100 kendinden yapışkanlı bant

Strawpanel panellerin kesme uçlarını kapatmak için ürün yelpazemizde yer alan özel, kendinden yapışkanlı bandı kullanın.

 

 • EP 4*50 mm vida

Ürün yelpazemizde normal ahşap çalışma vidası yer almaktadır. Bu vida tipi yalnızca duvar kenetleri kullanılan Strawpanel panellerine bağlantı içindir.

 

 • EP 5*100 mm vida

Ürün yelpazemizde normal ahşap çalışma vidası yer almaktadır. Bu, Strawpanel panellerin bir yapı (alt tavan, kaplama vs.) üzerine montajı sırasında kullanılır.

 

 • EP-P1 rondela

Strawpanel panellerin ahşap yapı (alt tavan, kaplama vs.) üzerine montajı için 5×100 mm vida ile birlikte kullanılır.

 

Diğer Yapı Aksesuarları

 • Montaj köpüğü (Poliüretan köpük)

Ayrı Strawpanel paneller arasındaki dikişleri doldurmak için LOW köpük kullanılır. Ürün yelpazemizde bulabilirsiniz.

 

 • SP100 kendinden yapışkanlı karton

Tüm kesme uçlarının dikkatli bir şekilde bantlanması gerekmektedir. Bu amaçla şeritler temin ediyoruz.

 

 • Geri dönüştürülmüş plastik blok

Bu, dış çevre kaplaması yapmaya yönelik tasarlanmış bir profildir. Ürün yelpazemizde de yer almaktadır.

 

Kurulum Aletleri ve Yardımcıları

 • Pille çalışan somun sıkma aleti

Pille çalışan somun sıkma aletleri, Strawpanel panellerin kurulumu sırasında yardımcıdır. Bu pratik alet standart olarak birçok usta tarafından kullanılmaktadır.

 

 • Manuel dairesel testere (“mafl”)

Strawpanel panellerin kesimi için önemli bir yardımcı olan bu alet enine ve boyuna kesitlerde kullanılabilir. Fiyat listemizde belirtilen, özel olarak modifiye edilmiş bir disk almanızı öneririz (profesyonel olarak modifiye edilmiş dişe sahip yüksek kaliteli testere bıçakları kullanıyoruz).

 

 • Motorlu testere

Nihai kesimler için standart motorlu testereler kullanıyoruz. Ürün yelpazemizde de bulunan denenmiş ve test edilmiş tipte bir testere edinmenizi ÖNERİYORUZ.

 

 • Strawpanel paneli taşıma kancası

Strawpanel paneli herhangi bir mesafede taşıyacaksanız bu yardımcı donanım panellerin taşınmasını kolay hale getirerek işinizi kesinlikle hızlandıracaktır.

 

 • Strawpanel paneli kaldırma jakı

Basit ama etkili araçlardan biri olan bu jakla alt tavan seviyesine çıkmak kolaydır. Bu kaldırma jakı önceden hazırlanmış ızgaralara, Strawpanel panellerinden yapılmış alt tavanı kolaylıkla ve zahmetsizce takmanıza olanak tanır. Kurulum işlemi için kaldırma jakını kiralamak da mümkündür.

Bölme duvarları

 

 • Hizalama

Kapı açıklığı da dahil olmak üzere zemin, duvar veya tavanda bölme duvarınızın konumunu işaretleyin.

 

 • Temel ve hazırlık

Tüm bölme duvarları temel bir panel üzerine bağlanmış ahşap bir kiriş üzerine yerleştirilmelidir.

 

 • Kurulum

Bölme duvarlarının yapımı için ilk seçenekte, UNI duvar kenetleri kullanılır, bu duvar kenetleri ahşap kirişe, duvara ve tavana vidalanır. Ardından Strawpanel paneli takılır ve kenetlere bağlanır. Diğer Strawpanel panelleri de aynı şekilde bağlanır.

Bölme duvarlarının yapımı için ikinci seçenek EP 5x100mm vidalar kullanılarak yapılır. Strawpanel paneli, işaretlenmiş alana yerleştirilir ve çapraz biçimdeki iki vida kullanılarak ahşap kirişe, duvara ve tabana bağlanır. Diğer Strawpanel panelleri de aynı şekilde bağlanır.

Dikişler, sıkıştırılmış yalıtım şeritleri veya LOW montaj köpüğü kullanılarak doldurulabilir.

 

 

Çatıdan odaya dönüştürme işleminde yalıtım

Mineral liflerden oluşan nefes alabilen malzemeler kullanılır; bu malzemeler destek yapısı üzerine yerleştirilir. Yalıtım katmanının kalınlığı yapının istenen genel termal dayanıklılığına göre seçilmelidir.

 

 • Hazırlık ve kurulum

Strawpanel panelini yatay veya eğimli bir tavanda kullanırken, aşağıdaki prosedürün uygulanması önemlidir. Tabanın düz olduğundan emin olun; yani 800mm ahşap ızgara kullanarak düzeltin.

 • Strawpanel panelleri ahşap ızgaraya paralel biçimde takın.
 • EP-PI rondelalı EP 5x100mm vida kullanın,
 • Belirtilen maksimum mesafede m2 başına önerilen sayıda vida kullanın,
 • Yüzey kaplamalarının iyi kalitede olduğundan emin olun.

 

Destek yapısının kaplanması

Strawpanel panelleri ahşap destek yapısının kaplanmasında kullanılabilir. Bir aile evi inşa ederken Strawpanel panellerini aşağıda gösterilen şekilde bu yapıları kaplamak için kullanın:

 • ön koşul: bölme duvarı için destek yapısı temel panele takılmalıdır,
 • Strawpanel paneli bir tarafa takın ve EP-P1 rondelalı EP 5x100mm vidalar kullanarak destek yapısına bağlayın,
 • diğer tarafa yapının ayakları arasına termal yalıtım kalınlığında takın,
 • Strawpanel paneli diğer tarafa takın ve EP-P1 rondelalı EP 5x100mm vidalar kullanarak destek yapısına bağlayın,

 • Evler ve diğer binalar

Strawpanel panellerden oluşan standart bir duvar, iç kısmında istenen kalınlıkta termal yalıtım içeren ilk dış Strawpanel panel katmanı, Strawpanel panellerden oluşan ikinci dayanıklı yalıtım katmanı, montaj açıklığı ve üçüncü Strawpanel paneli katmanından oluşur. En az 140 mm yalıtıma sahip bu sandviç yapı düşük enerjili bir evin gerekliliklerini karşılar.

Strawpanel panelleri için yüzey kaplamaları konusunda herhangi bir sınır bulunmamaktadır.

Ancak yüzey kaplamalarının seçiminde dikkatli olunmalıdır. Uygun hazırlıkların seçimiyle başlamalısınız. Tavsiye ettiklerimizin dışında bir üretici seçerseniz, tercih ettiğiniz tüm hazırlıklar için bulunan bilgileri dikkatlice okuyun veya özel danışmanlık almak için doğrudan üretici ile iletişime geçin. Tavsiye ettiğimiz yüzey kaplama sistemlerine eşdeğer uygun sistemler seçebilir.

 

 

 • Boyalar

Yüzeyin kesin bir biçimde hazırlanmasını, yani paneller arasındaki dikişlerde derzleme (dolgu) ve Strawpanel panelin yüzeyindeki vida başlarının kapatılmasını gerektirmesine rağmen oldukça basit ve yaygın kullanılan bir yüzey kaplaması.

 

 • İnce iç sıva katmanı

Standart ve en yaygın yüzey kaplaması. Strawpanel panelin penetre edilmiş yüzeyine ve her bir Strawpanel panelin arasındaki hazırlanmış dikişlere fiberglas ağ (tül) içeren esnek, yapışkan ve güçlendirilmiş katman uygulanır. Sıva, kaplama vs. doğrudan bu yüzeye uygulanabilir. Verilen irtibat bilgilerini kullanarak telefon ya da e-posta yoluyla bize ulaşarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

 • İnce dış sıva katmanı

Dış yüzey kaplamalarında öncelik yüzeyin düzgün bir biçimde hazırlanması, işin kalitesi ve özellikle malzemelerin performansıdır. Örneğin sistemimiz için Jubizol Diffu Exteriér sistemini öneriyoruz.

 

 • Kaplama

Kaplamanın temel katmanı için fiberglas ağ (tül) içeren yapışkan ve güçlendirilmiş ince bir katman uyguladığımız penetrasyonu kullanıyoruz.

 

 • Duvar kağıtları

Yüzeyin hazırlanması için dikişlerin kapatılması ve elbette penetrasyon uygulanmasıdır.

 

 • Püskürtme kaplamalar

Duvar kağıtlarında olduğu gibi, yalnızca sıva sızdırmazlık malzemelesi uygulamanız ve ağ kullanarak Strawpanel paneller arasındaki dikişleri kapatmanızdır. Sonrasında yapılacak işlem püskürtme kaplamanın tipine göre farklılık gösterir.

 

 • Kil sıvalar

Kil sıvalar müşterilerimiz arasında giderek daha fazla popülarite kazanmaktadır. Bu yüzey kaplaması için önerdiğimiz üreticinin talimatlarını takip edin.

 

 • Alçı panelle kaplama

Bu, Strawpanel panellerin modifiye edilmesinde bir başka yöntemdir. Alçı panel, normal alçı panel vidaları kullanılarak Strawpanel panelin sap damarına sabit bir biçimde takılabilir.

 

 • Kalasla kaplama

Bu yüzey tipi de oldukça basittir. Yalnızca her bir panelin bağlantısı için uygun bir ızgara hazırlayın.