Capital

Birincil önceliğimiz ürünlerimizin kalitesi olduğu için sürekli olarak teknolojik üretim süreçlerimizi iyileştirmeye ve ürünlerimizi ve çözümlerimizi geliştirmeye çabalıyoruz. Şirketimizi ve müşterilerimizi ileriye taşıyacak ilgi çekici fikirleri destekliyoruz. Müşterilerimizi ortaklarımız olarak görüyor ve müşterilerimizin başarılı olmasına yardımcı olmak için onları dinliyor ve onlara destek sağlıyoruz. Uzman bilgi birikiminin yanı sıra uygulamalı ve akıllı çözümler sunuyoruz.

Daima güven, saygı ve nezaket çerçevesinde davranıyoruz; Vaatlerimizi yerine getiriyoruz. Takım çalışmasına önem veriyoruz. Sonuç elde etmek için girişim ve sorumluluğu destekliyoruz. Bizim için sürdürülebilir bir büyüme hızlı bir başarıdan daha önemlidir. Teknolojimizi, ürünlerimizi ve uygulamalarınızı geliştirirken ve ayrıca gerçek üretim süreci sırasında önceliğimiz çalışanlarımız ve müşterilerimizin sağlığı ve güvenliğidir. Aynı zamanda çevre korumasına önem veriyoruz.

Tam Konut İnşa Hizmetleri

Çevrenize ve cebinize dost, hoş, konforlu ve sağlıklı bir konutta yaşamak istiyorsanız, yapı izni alma amaçlarına yönelik bireysel projeler için tasarımlar da dahil olmak üzere tam konut inşa hizmetleri sunuyoruz.

 

 • Sağlıklı ve modern konut

Sağlıklı ve modern konutu, doğayı tahrip etmeyen; çevre dostu ve bölgede yaşayan insanları göz önünde bulunduran ekolojik bir konut olarak değerlendiriyoruz.

Proje hazırlama; yerleşim planı, ahşap binanın araziye doğru yerleştirimi ve çeşitli yapı ve detayların tasarımı ile ilgilidir. Ayrıca, başta ısıtma ve su hazırlama olmak üzere konutta kullanılacak enerjinin seçimine de gerekli özenin gösterilmesi, alternatif enerji kaynakları bulma felsefemizin bir parçası olarak önemlidir.

 

 • Doğal malzemeler

Ekonomik bir prefabrik evde ekolojik konut sağlayabilmek için doğal yapı malzemelerinin seçilmesi elzemdir. Strawpanel panelleri, bağlayıcı ajan katkısı veya kimyasal katkılar kullanılmadan mısır sapından üretilmektedir. Strawpanel panelleri yüksek basınç ve sıcaklıklar altında istenen kalınlıkta preslenir ve küf sporları ortadan kaldırılır. Böylelikle Strawpanel paneli tamamen doğal ve hijyenik bir inşaat malzemesi halini alır. Strawpanel panellerini diğer doğal malzemelerle (ahşap, keten termal yalıtım ve kil sıvalar, vs.) ile birlikte kullanıyoruz. Ahşap yapılarımızda kullanılan malzemeler zararlı SOx (sülfür oksit) veya COx (karbon oksitler) yaymamaktadır. Doğal malzemelerin difüzyon açıklığı bina içindeki iklim üzerinde pozitif bir etkiye sahip olup su buharının yapı içerisinde yoğuşmasını engellemekte ve nemliliğin düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Strawpanel panel, yüksek nemlilikte hacim değişikliği olmadan aşırı nemi absorbe edebilir. Ancak, nem seviyesi düştüğünde (örn. kışları) Strawpanel paneli odadaki nemi korur ve böylelikle konut sakinleri için hoş ve konforlu bir ortam yaratmak için iç mekandaki nem iklimini dengeler.

 

 • Düşük yatırım ve işletim maliyetleri

Örneğin evinizin yıl içerisinde ne kadar mal olacağı gibi yalnızca yatırım maliyetlerinden fazlasıyla mı ilgileniyorsunuz? Strawpanel panelin mükemmel termal yalıtım özellikleri ve yüksek ısı birikimi işlevi sayesinde, düşük enerjili ahşap yapılarımız ısıtma konusunda oldukça az enerji tüketir ve daha düşük işletim maliyetleri sağlar.

 

 • Kolay kurulum

Strawpanel panel sistemi, anahtar teslim veya “kendin yap” ev olmak üzere hızlı, kolay ve kuru bir yapı süreci garanti eder. Panellerin mukavemeti ve mekanik dayanıklılığı, kendi kendini destekleyen bölme duvarlarının inşasına da olanak tanır. Strawpanel panelleri çalışması kolay, istenen uzunlukta kesilerek temin edilebilir ve kolay kurulumlu olduğu için oldukça etkililerdir ve size zamandan ve paradan tasarruf etme imkanı tanırlar.

 

 • %100 ekolojik yapı

Yapı malzemelerinin üretilmesinden nihai imha aşamasına kadar tüm yapı süreci çevre dostudur. 1 m² başına yaklaşık 2,5 kW enerji gerektiren Strawpanel panellerin üretimi enerji tasarrufludur. Strawpanel panellerinden yapılmış bir konutun imhası da çevre dostu bir süreçtir. Strawpanel panelleri tamamen geri dönüştürülebilir. Panel sisteminden yapılan ahşap yapılar kolaylıkla sökülebilir ve parça olarak imha edilebilir. Yüzey kaplamasının çıkarılmasının ardından Strawpanel panelleri kompost haline dahi getirilebilir.

 

 • Kapsamlı hizmetler sunuyoruz
 • Kurulum eğitimi dahil olmak üzere teknik danışmanlık
 • Bina tasarımı

Kaba yapılardan kapsamlı anahtar teslim binaların tedarikine kadar Strawpanel panel sistemi ile konut ve ahşap binaların inşası.

Tam konut inşa hizmetleri

Çevrenize ve cebinize dost, hoş, konforlu ve sağlıklı bir konutta yaşamak istiyorsanız, yapı izni alma amaçlarına yönelik bireysel projeler için tasarımlar da dahil olmak üzere tam konut inşa hizmetleri sunuyoruz.

 

 • Eko paneller ve düşük enerjili ahşap binalar

Mükemmel ısı depolama özelliklerine sahip eko panellerle düşük enerjili ve pasif konutlarda yararlanıyoruz. Isı depolama hem yazları hem de kışları fayda sağlamaktadır. Yazları aşırı ısınmayı önlemekte; kışları ise konutun çok soğuk olmasının önüne geçmektedir.

Konut inşası sırasında eko paneller sandviç duvar yapıları yapmak üzere kullanılmaktadır. Ayrıca bu paneller tekli veya çiftli (elektrik tesisatı veya su şebekesi ve sıhhi tesisat için kurulum bölmeleri dahil) olmak üzere bölme duvarları ve alt tavanlar(klima sistemleri için uygun) ve kuru zeminler için de kullanılmaktadır. Bu paneller yalnızca yeni aile konutları ve ahşap binalar için değil aynı zamanda bina rekonstrüksiyonu, çatıların odaya çevrilmesi, alt tavanların alçaltılması ve çok daha fazla amaç için de kullanılabilir.

 

 • Eko paneller ve pasif ahşap binalar ya da sıfır konutlar

Eko paneller, pasif ve sınıf evler de dahil olmak üzere tüm enerji tasarruflu bina tiplerinde kullanıma da uygundur. Pasif evlerde, eko paneller her türlü yapı tipi için kullanılabilir. Sıfır evlerde bölme duvarları ve alt tavanlarda kullanılabilir.

Bir bina inşası sırasında, eko panellerin kullanımının da yer aldığı iyi tasarlanmış bir plan elzemdir. Bu enerji tasarruflu evlerde, saptan üretilmiş eko panellerin, duvarlar ve tavandan odaya yansıyan ısı depolama özelliğine hayran kalacaksınız. Bu özellik, bina içindeki termal konforu arttırmaktadır. Eko paneller kullanarak bina inşası sırasında tüm duvarların hava geçirmez olmasını sağlamak önemlidir. Bu işlem, doğru iklimlendirme veya ısı kaybını önlemeye yönelik hava değişimi ile yapılabilir olup pasif ve sıfır evlerin doğru bir şekilde işleyebilmesi için ön şarttır.

 

 

 • Anahtar teslim binalar

İlk fikrinizden tamamlanmış binanın teslimine kadar, anahtar teslim bina gibi kullanıma ve taşınmaya hazır eksiksiz ve kapsamlı hizmet sunuyoruz.

Bu seçenekte, ihtiyaçlarınıza göre proje dokümantasyonu, gerekli izinlerin alınması, malzeme ve iç mekan bağlantıları hakkında tavsiye olmak üzere evinizi tasarlayabiliriz. Bu işbirliği, düzenli danışmanlık oturumlarını da kapsamaktadır; talepleriniz ve seçenekler doğrultusunda taslak hazırlıyor ve fikrinizle tamı tamına eşleşecek planları gerçekleştiriyoruz. Hazırlık ve uygulama ekiplerimizin deneyimi ve aralarındaki sinerji sayesinde ve kendini kanıtlamış ortakların işbirliği ile bina hızlıca ve oldukça yüksek bir standartta inşa edilmektedir.

Anahtar teslim bir ev inşa ettirirken, yatırımcı olarak inşa süresince maksimum konfor ve rahatlık yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

 • Tamamlamadan önce inşaat

Evinizi kendiniz bitirmek isterseniz tamamlamadan önce inşaat seçeneğini sunuyoruz. Bu seçenekte prefabrik evin tasarım, hazırlık ve inşaat işlemlerinin büyük bir kısmını üstleniyoruz. Temelleri, destek yapısını ve kaplamayı, çatıyı, tüm iç yapıları (bölme duvarları, alt tavanlar ve zeminler) ve teknik dağıtım sistemi (elektrik tesisatı, ısıtma, su şebekesi ve sıhhi tesisat) gerçekleştiriyoruz. Ayrıca iç ve dış yüzey kaplamalarıyla da ilgileniyoruz. Binayı temiz zeminler, iç kapılar, bağlantılar, mutfak kısmı veya soketler, şalterler ve lambalar gibi elektrik tesisatı elemanları olmadan size teslim ediyoruz. Böylelikle iç mekan kurulumunu tercihiniz ve kendi planınız doğrultusunda yapabilir ve evi döşeyebilirsiniz.

 

 • Kendin yap binaları

Bir kendin yap bina mı yapmak istiyorsunuz? Eko paneller, 150m²lik yapı alanına kadar düşük enerjili ahşap binalar yapmak için ideal malzemelerdir. Kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir ev yapmak için duvarların destek yapısının düzgün bir biçimde yapılması gerekmektedir. İyi inşa edilmiş bir ev için destek yapısının elzem olması nedeniyle işin bu kısmını biz üstleniyoruz. Ayrıda deneyimli ve profesyonel destek ekibimiz, üzerine gelecek diğer yapıların bağlantısının kolay olmasını sağlamak için düzgün bir destek yapısı inşa edebilir.

Eko paneller kullanılarak yapılan temel plakası, çatı ve kaplamadan yüzey kaplamaları ve bağlantı elemanlarına kadar yapı çalışmasının diğer bütün kısımlarını kendiniz yapabilirsiniz. Elbette, eko panel sistemini kullanarak ev kurulumu, uygulaması ve inşasına ilişkin olarak bilmeniz gereken her hususu içeren eğitim kursu sırasında size göstereceğimiz kurulum prosedürlerinin tamamının uygulanması elzemdir. Müşterilerimize sağladığımız hizmetler arasında doğrudan sahada kişisel yapı keşifleri de yer almaktadır. Eko panellerin nasıl üretildiğini ve bu sistemler kullanılarak inşa edilen düşük enerjili prefabrike evlerin nasıl inşa edildiğini görmek için firmamızı da ziyaret edebilirsiniz.

 

Şirketimizin sağlayabileceği diğer hizmetler

 • Bina izni için taleplerinize uygun ayrıntılı bir proje hazırlayabiliriz.
 • Temel plakasını kendiniz yerleştirdiğinzde, danışmanlık veya inşaat süpervizyonu sağlayabiliriz.
 • İlk eko panel sırasını nasıl yerleştireceğiniz konusunda size yardımcı olabilir, uygulamalı deneyimimiz temelinde size öneride bulunabilir ve ilerleme konusunda ipuçları sunabiliriz.
 • Eko panellerin kurulumu için elle çalıştırılan aletlerin kiralanması konusunda size yardımcı olabiliriz (manuel dairesel testere vs.)
 • İhtiyaçlarınız ve gereksinimleriniz doğrultusunda size doğal izolasyon malzemeleri (örn. Naturizol, Canabest, Naporo vs.) temin edebiliriz.
 • Sertifikalı bir pencere tedarikçisi (ahşap ve plastik pencereler) önerebiliriz.
 • Uygun yüzey kaplamaları konusunda tavsiyede bulunabiliriz.

 

Farklı seçeneklerin karşılaştırılması

BİNA İNŞASI ANAHTAR TESLİM TAMAMLAMADAN ÖNCE KENDİN YAP
bina izni dokümantasyonu X X X
kazı çalışmaları dahil olmak üzere temel çalışmaları X X ?
duvar destek yapısı X X X
çatı (destek yapısı, kaplama) X X ?
baca X X ?
harici duvar kaplaması X X ?
pencereler, ön kapı X X ?
duvar çevresi yalıtımı X X ?
iç duvar kaplaması X X ?
bölme duvarları X X ?
termal yalıtım dahil olmak üzere alt tavanlar X X ?
kaba zeminler X X ?
merdivenler X X ?
elektrik tesisatı X X ?
su şebekesi X X ?
kanalizasyon sistemi X X ?
ısıtma X X ?
sıhhi tesisat elemanları X X ?
iç yüzey kaplamaları X X ?
zemin kaplamaları X 0 ?
bağlantılar ve kurulum X 0 ?
iç duvarlar X 0 ?
mutfak bölümü X 0 ?
dış cephe X X ?
otopark kapısı X X ?

 

X … Bu yapı, şirketimiz Strawpanel tarafından karşılanmaktadır.

0 … Bu yapı şirketimiz Strawpanel tarafından karşılanmamaktadır.

? … Bu yapı şirketimiz tarafından karşılanabilir veya kendin yap olarak inşa edilebilir.

Kurulum eğitimi dahil olmak üzere teknik danışmanlık

Kendin yap ahşap binalara ilgili kişiler için destek sağlayan birkaç ahşap bina yapı malzemesi üreticisinden biriyiz. Eğitim, teknik danışmanlık veya çalışmanın farklı aşamalarında (temel, ahşap yapı, çatı yapısı, kaplama ve termal yalıtım uygulaması, iç bölme duvarları, alt tavanlar, pencereler, zeminler vs.) sırasında sahada uzmanımızdan yardım biçiminde. Kendin yap inşaat çalışması panel sistemimiz ve eko panellerin kurulum kolaylığı sayesinde kolayca yapılabilir.

Strawpanellerden oluşan bir bina mı düşünüyorsunuz?

Anahtar teslim prefabrik ahşap bina veya kendin yap ev olarak, Strawpanel panel sistemini kullanarak bir ev inşa etmek veya yeniden inşa etmek isteyen müşteriler için eksiksiz bir tasarım çalışması sunuyoruz.

Strawpanel panel sistemimizde uzmanız. Bu, planlama aşamasında sahada ortaya çıkabilecek ve inşaat süresini uzatabilecek ya da fiyatı yükseltebilecek her türlü sorundan kaçındığımız anlamına gelmektedir.

Danışmanlık ve bina izni tasarımından enerji derecelendirmesi vs.’ye kadar bina hazırlık çalışmalarına yönelik kapsamlı çözümler sunuyoruz.

Tasarım çalışmasının maliyetleri ve diğer ayrıntılar hakkında size bilgi sağlamaktan memnuniyet duyarız.

 

Tasarımcılarımızla iletişime geçin!

 

Projektování staveb

Evinizin nasıl görünmesini istediğiniz hakkında bir fikriniz mi var?

Ve eko panel sistemimizin fiyatlandırması hakkında genel bir fikir mi edinmek istiyorsunuz?

Firmamız evinizin maliyeti hakkında kaba bir hesap sunmaktadır. Tasarımınız, kesitsel görünüm içeren şematik planınız ve temel boyutlar hakkında bilgileri bize gönderin. İlişikteki anketi doldurmanızın ardından 14 gün içerisinde size bir fiyat hesaplaması sunacağız.

 

Form ve iletişim için tıklayın!

Anahtar Teslim Binalar

İlk fikrinizden tamamlanmış binanın teslimine kadar, anahtar teslim bina gibi kullanıma ve taşınmaya hazır eksiksiz ve kapsamlı hizmet sunuyoruz.

Bu seçenekte, ihtiyaçlarınıza göre proje dokümantasyonu, gerekli izinlerin alınması, malzeme ve iç mekan bağlantıları hakkında tavsiye olmak üzere evinizi tasarlayabiliriz. Bu işbirliği, düzenli danışmanlık oturumlarını da kapsamaktadır; talepleriniz ve seçenekler doğrultusunda taslak hazırlıyor ve fikrinizle tamı tamına eşleşecek planları gerçekleştiriyoruz. Hazırlık ve uygulama ekiplerimizin deneyimi ve aralarındaki sinerji sayesinde ve kendini kanıtlamış ortakların işbirliği ile bina hızlıca ve oldukça yüksek bir standartta inşa edilmektedir.

Anahtar teslim bir ev inşa ettirirken, yatırımcı olarak inşa süresince maksimum konfor ve rahatlık yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tamamlamadan önce inşaat

Evinizi kendiniz bitirmek isterseniz tamamlamadan önce inşaat seçeneğini sunuyoruz. Bu seçenekte prefabrik evin tasarım, hazırlık ve inşaat işlemlerinin büyük bir kısmını üstleniyoruz. Temelleri, destek yapısını ve kaplamayı, çatıyı, tüm iç yapıları (bölme duvarları, alt tavanlar ve zeminler) ve teknik dağıtım sistemi (elektrik tesisatı, ısıtma, su şebekesi ve sıhhi tesisat) gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca iç ve dış yüzey kaplamalarıyla da ilgileniyoruz. Binayı temiz zeminler, iç kapılar, bağlantılar, mutfak kısmı veya soketler, şalterler ve lambalar gibi elektrik tesisatı elemanları olmadan size teslim ediyoruz. Böylelikle iç mekan kurulumunu tercihiniz ve kendi planınız doğrultusunda yapabilir ve evi döşeyebilirsiniz.